I dalje vrhovni vođa među tretmanima estetske medicine, zaslužan je za uklanjanje plitkih i dubokih bora i reoblikovanje kontura lica.
Doktori, žene, ali i muškarci zbog toga ga obožavaju! Ipak, u nekim krugovima je osporavan. Zbog čega je tako i šta je zapravo botoks?
Ako ste negde čuli ili zaključili da je botoks otrov u pravom smislu te reči, odmah ćemo vas demantovati. Reč je o proteinu koji se adekvatno i s merom ubrizgava u određene zone lice zarad postizanja željenog estetskog ili zdravstvenog efekta. Dakle, ako tretman izvodi vrsni stručnjak, nuspojave su izbegnute. Jedna od čestih predrasuda u vezi sa botoksom jeste da on daje mumifi cirano lice. Da, ali samo ako preterate. Ključ uspeha je naći meru, prihvatiti proces starenja, kao i činjenicu da bore nisu nužno loše.
Za šta sve koristimo botoks? Za redukciju bora, poboljšanje kontura lica, sužavanje lica, spuštanje usne ako su izražene desni. Još bolja varijanta, sve popularnija u svetu, jeste baby botox, koji nimalo ne utice na mimiku lica. Nastao je vrlo neobicno: režiser Martin Skorseze imao je problem da pronađe glumicu čije lice na platnu neće delovati zamrznuto, odnosno neće je ometati da uverljivo odglumi. Baby botox im je omogućio da izravnaju bore po potrebi, a da već za sledeću ulogu mogu izgledati prirodnije.
Koja je razlika između filera i botoksa, kako utiču na bore i da li je botoks lek ili otrov saznajte u najnovijem izdanju magazina Grazia.