Kako se izboriti sa zagađenim vazduhom tokom jeseni i zime?
Poslednjih dana, svako jutro započinjemo proverom aplikacije sa pokazateljima nivoa zagađenosti vazduha. Iskreno, zagađenost se možete predvideti prema dva pokazatelja: pogledu s prozora 10. sprata i stanju kože.
Život sa osetljivom kožom pun je iznenađenja: previše suv vazduh izaziva peckanje, previše prljav - osip, a kada se nađete na zagušljivom mestu - trenutni gubitak vlage. Lista se nastavlja i nastavlja. Stoga je jesenji smog prava tragedija za žene sa osetljivom kožom lica. Sve počinje osipom na bradi. Svako jutro je novo otkriće. Što je lošiji kvalitet vazduha, to je veća reakcija na licu.
Neprestano rumenilo na obrazima je još jedan znak uticaja smoga na lice. Ovo nije znak zdravlja i lepote, već predznak moguće rozaceje. Da bi zaštitili svoju kožu od oksidativnog stresa i gorućih mikročestica, razvijte svoja pravila za negu i higijenu.
Obavezno čišćenje kože u dva koraka: nežni gel i piling. U nezi pokušajte da maksimizirate upotrebu sredstava protiv zagađenja (Biotherm tonik, La Colline serum, Pro-Collagen Okigenating Night Cream, Elemis) i proizvode za obnavljanje prirodne barijere kože. Ona pomažu da se izbegne crvenilo obraza i poveća osetljivost kože. Uklonite sve serume na bazi ulja. Budite oprezni sa kiselinama. Odmah po povratku sa ulice očistite lice i skinite svu odeću, obrišite telefon antibakterijskim ubrusom. Trudite se da ne otvarate prozore u stanu i često menjajte posteljinu.
Tokom cele godine koristite proizvode kako biste stvorili „sigurnosni jastuk“ za naredni dimni period u gradu.
vogue.ua