Ljubomornim osobama i sama pomisao na flert može biti prevara, dok je liberalnijima potreban mnogo veći dokaz partnerovog neverstva.
Flert se definiše kao udvaranje osobi s kojom niste u vezi, ali bez ozbiljne namere. Barem u početku. Kad počnemo da flertujemo na scenu prvo stupa šarm, osmeh, govorne sposobnosti. Flert je odličan način za bildovanje samopouzdanja, hranjenje sujete, testiranje sopstvenih granica. Ne mora nužno da znači da postoji zainteresovanost za seks, ali moramo da konstatujemo da zainteresovanost postoji. Ljubomorni bi odmah rekli gde ima dima, mora da ima i vatre, a oni liberalniji bi u zainteresovanosti svog partnera za nekog drugog morali da potraže i materijalne dokaze. Ipak, vrlo je tanka definicija između flerta i prevare i u dobroj meri zavisi od ličnih kodeksa osobe koja se u flert upušta.
Flert je uglavnom bezazlezan, a ponekad je i dobrodošao u učaurenim vezama, kojima je potrebno malo turbulencije. Ali neki će reći da ako je nekome potreban flert, onda toj vezi nešto nedostaje, dok oni drugi ponekad i vole taj dar svog partnera za flert. Ipak, i u flertu postoje stvari koje smete, odnosno ne smete da radite ako ne želite da pređete granicu dozvoljenog. U današnjem digitalnom svetu i flert može da pređe u sferu digitalnog, pa granica između ljubaznosti može biti baš tanka i ponekad pogrešno protumačena.
O tipovima flerta, flertu na poslu i da li se lajkovanje tuđih postova može pretvoriti u nešto ozbiljnije saznajte u nastavku teksta koji možete pročitati u aprilskom izdanju magazina Grazia.