Korisna svojstva morske vode

Kupanje u moru može biti ne samo zabavna, već i isceljujuća procedura.

Ovog puta govorimo o korisnim svojstvima morske vode.

Brzo zaceljivanje

Morska voda je ispunjena korisnim mineralima poput magnezijuma, natrijuma, kalcijuma, hlorida i sulfata, koji imaju blagotvoran uticaj na kožu. Magnezijum je sa svoje strane odgovoran za hidrataciju i borbu protiv upalnih procesa. Ljudima sa karakterističnom suvoćom, ekcemima, psorijazom i aknama bukvalno su propisane redovne kupke sa dodatkom morske soli. Ali zašto stvarati veštačke uslove kada je sezona na plaži u punom jeku? Kupanjem u morskoj vodi koža apsorbuje sve korisne minerale, što je čini elastičnom i blistavom, a rane i posekotine brže zarastaju zbog joda koji se nalazi u slanoj vodi.

Antibakterijska svojstva

Pored minerala, morska voda sadrži i aminokiseline i vitamine sa kojima ljudsko telo prolazi kroz svojevrsno ponovno pokretanje. Dakle, plivanje u moru ili disanje slanog vazduha, astma, bronhitis, artritis, kao i lokalni bolovi i bolesti su sprečeni. Pored toga, opšte stanje postaje smireno, mišići se opuštaju i poboljšava se kvalitet sna.

Lepše telo

Korisni mikroelementi i, naravno, podvodne struje stvaraju povoljne uslove za zdravu cirkulaciju krvi u ljudskom telu. Budući da je u vodi, telo prima istu količinu opterećenja kao i kod masaže limfne drenaže. Tako se mišići redovno zatežu i opuštaju, so u morskoj vodi dodaje efekat pročišćavanja, a efekti stresa i loše ishrane postepeno nestaju.

Poboljšana koncentracija

Obala se uzalud ne smatra jednim od najboljih mesta za meditativne prakse. Svež vazduh, zvuk mora, meki pesak ili šljunak doprinose dubokom uranjanju u misli, a koncentracija i opuštenost su na najvišem nivou.

foto:bazaar.ru